top of page

הקשר בין המוח לכף היד

כאשר תתבונן בכף ידך תוכל להבחין שקיימים צירופי קווים רבים אשר ממלאים אותה. כף היד היא כמו מדריך כתוב, אך בשפה שונה ואוניברסלית.  הקווים והגבעות יוצרים את השתקפות האדם ומאפשרים הצצה להבין את הנושא המרתק ביותר בעולמך שהוא בעצם אתה.  לא תראה זוג כפות ידיים שחוזר על עצמו בכל העולם ולכן המדריך הזה נכתב במיוחד עבורך. המדריך מאפשר לנו להבין את הכישורים, יכולות, מעלות, חולשות, רגשות ותחושות שאתה חווה במהלך חייך בדרך הייחודית לך. כף היד גם מאפשרת לדעת מה אתה צריך לפתח ולעבוד עליו בחיים אלה, איזה אתגרים עומדים לך בדרך ומה מרתק אותך ללמוד על עצמך בתהליך זה.  הבנת עצמך דרך כף היד תאפשר לך לסלול דרך פתוחה יותר להזדמנויות, מערכות יחסים ואתגרים שתרצה לחוות, וזאת בצורה מהנה ובעיקר - מודעת.  אפשרות זו תאפשר לך ללמוד מטעויות ולהתגבר על מכשולים כך שלא יהיה צורך שיחזרו שוב ושוב כדי ללמד אותך בדרך הקשה. הכרה עצמית מאפשרת לנו למצות את הפוטנציאל מהמסלול שלנו.  

glow-frm-head.png

מראה לתהליך שמתחולל בנו

העולם מאפשר לנו הרבה תמרורי הדרכה להכרה עצמית בצורות שונות.  קריאה בכף יד היא אחת הנגישות ביותר. שיטה זו מאפשרת לנו לראות מתחת לפני השטח ולהבין כיצד המוח עובד בפעולה.  כף היד היא שפה משותפת לכל בני האדם. לא משנה מהיכן הגעת. כף היד שלך תספר את סיפורך. היא המדריך של החיים, מציגה חוויות שעברנו והשפיעו עלינו ואיך אנו חוזים את עתידנו.  אין גורל ידוע מראש וכף היד משתנה עם הזמן ועם השינויים שאדם יוצר בחייו לטובה ולרעה.  כף היד תשתנה במודע או שלא במודע, אנו השולטים בשינוי ובבחירות במהלך חיינו. החשיבה שלנו היא זו שיוצרת את מסלול חיינו ולכן האמונות שלנו והמחשבות שלנו לגבי עצמנו משחקות תפקיד חשוב בתהליך התפתחות מסעותינו במהלך החיים.

palm.png

המוח הנסתר מהעין כמפה לדרכך. 

אפשר להתייחס אל כף היד כמפה של המוח. היד מאפשרת הצצה לתהליך החשיבה שעובר המוח אצל האדם, לכן, כאשר משנה האדם את אמונותיו ותפיסותיו, השינויים יבואו לידי ביטוי גם בכף ידו. המודע ותת המודע שניהם נגלים לעינינו ומאפשרים הצצה למקומות הפנימיים ביותר בתוך מוחנו. הזיכרון המודחק ביותר הוא בעל השפעה, יוכל להופיע ולאפשר לנו להבין את השפעתו על תהליך חיינו. מבחינה נוירולוגית, בין כף היד למוח קיימים הכי הרבה עצבים מכל מערכת עצבית אחרת בגוף. לכל מחשבה יש השפעה על כף היד, ולכן, גם על מערכת העצבים. מחשבה חיובית ושמחה תגרום לנו להרגיש טוב בעוד מחשבה קשה, חרדות וכעס יגרמו לנו לתחושות רעות גם ברמה הפיזית. המוח הוא כמו מחשב מתקדם אשר יוצר חישובים ומנבא את התהליכים העתידיים קדימה בזמן. כאשר אנו בנהיגה ברכב ונרצה לבצע עקיפה, המוח יחשב את המרחק והזמן אשר יאפשר לנו לבצע את העקיפה בדרך הבטוחה ביותר. חישובים אלה הם אנליטיים לחלוטין אשר במצב מודע יצריכו מאתנו מאמץ רב וזמן. תת המודע עושה זאת במהירות.  אלפי חישובים נעשים על ידי המוח במודע או לא במודע בכל רגע נתון. גם שמדובר בעתיד הרחוק המוח מחשב את עתידנו על פי הדרך בה אנו חושבים ורואים את המציאות שלנו בהווה. כך הוא מרכיב את התחזית ההגיונית והמדויקת ביותר נכון לרגע זה.  

בחירה חופשית

על כן הגורל בידינו - אם נשנה את מחשבותינו ואופן הפעולה שלנו, השינוי ישפיע על עתידנו. השינוי חייב להיות אמיתי כי

את תת המודע אי אפשר לשקר והוא ניזון מהרגש הפנימי ביותר. הוא המפעיל של המודע בכל רגע נתון. השינוי אומנם יכול לקחת זמן והרבה עבודה, אך ברגע שהוא יהפוך להיות חלק ממך, כף היד תציג אותו.  תת המודע יודע לתרגם את רצונותיו למודע דרך רצונות ושאיפות מהם הוא יכול ללמוד. לכן חשוב להיות קשוב לרצון הפנימי שלך. הדרך המהירה ביותר להתחבר לרצון הפנימי הוא דרך התבוננות במפת תת המודע בעזרת כף ידך. 

פגישה אישית

bottom of page