top of page
קריאת כף יד 2.jpg

מהי קריאת כף יד:

כף היד היא החיבור הישיר לתת המודע שלנו. החיבור נעשה  דרך מערכת העצבית ופועל כמו מערכת חשמלית. היכולת של תת המודע לחשוף לנו דרך כף היד את האמת החבויה באדם מאפשרת לנו להתחבר לרצונות והרגשות האמתיים, אלה המניעים את האדם גם אם לעתים הוא אינו מודע אליהן. האפשרות להכיר את עצמך דרך כף היד מאפשרת לאדם להתחבר ל"אני הפנימי" ולייעוד שלו בקלות רבה יותר ובכך להתמסר למסע האישי שלו בשלמות והבנה.

​כף ידו של האדם כיצד הפכה למדריך האישי להבנת פנימיות האדם

palm.png

כיצד אפשר לאבחן אישיות של אדם דרך כף ידו? כבר לפני אלפי שנים הבינו בני האדם שיש חיבור ברור בין המבנה החיצוני של האדם לפנימיותו. ובכך גופו מקרין את פנימיותו החוצה. לאורך השנים נוצרו הרבה שיטות אבחון וכל אחת מהם מציגה את אישיות האדם ומצבו הפיזי. אחת הדרכים שהתפתחו מאוד לאורך השנים והפכה לפופולרית מאוד היא דרך קריאת כף ידו של האדם.

כף היד הנה מדריך בשפה אוניברסלית אשר מציג לנו את אישיותו, רצונותיו ושאיפותיו של האדם. כף היד מאפשרת הצצה לתוך תת המודע ובכך ליצור חיבור מהיר וגלוי למקומות שבדרך כלל נשארים חבויים ומודחקים באדם.

קצת היסטוריה התפתחות אבחון כף היד

השורשים של מדע ואומנות קריאת כף היד התחילה בהודו לפני כבר למעלה מ4000 שנה. גם בסין יש עדויות לשימוש וחשיבות אבחון מחלות בכף היד בערך באותה תקופה.

בהודו השכילו כבר אז להבין את חשיבות מבנה גופו ואופן תנועתו של האדם ובכך לאבחן את מצב בריאותו ואישיותו. אבחון הגוף כמכלול היה מאפשר כבר לפני אלפי שנים לאנשים פתרונות ושינויים אשר ישפרו את אורך חייהם. אבחון זה שנקרא "סאמדריקה שסטרא" היה גדוש במידע וכלל את כל מאפייני הגוף מקוי המצח עד לקוי כפות הרגליים, כמובן שכף היד הייתה חלק באבחון.

עם השנים האבחון הצטמצם לאיברים מסוימים. הלימוד לכלל הגוף לקח זמן רב והעדיפות הייתה לאיברים צנועים יותר שלא יחייבו חשיפה של כל גוף האדם. מקומות כמו הפנים, כפות רגליים, חלל העין וכף היד אפשרו מתן אבחון מדויק למצבו של האדם. וכך כף היד נעשתה פופולרית ביותר כתוצאה מהנגישות שלה וכמות המידע שהיא חושפת. החיבור בין המוח לכף היד בעזרת מערכת העצבים הוא מהחזקים בגוף וכנראה שזאת הסיבה העיקרית לכמות המידע שמשתקף דרך כף היד.

היציע לאור והתפשטות הידע בשאר חלקי העולם

מהמזרח התפשטה קריאת כף היד גם למערב ואפשר למצוא לה עדויות גם בתרבויות יוון, ורומא העתיקה. קיימים לה אזכורים בתנך והקוראן. הצלבנים שחזרו מהמזרח התיכון הביאו את קריאת כף היד לאירופה והפכו אותה נגישה יותר למערב. אומנות זו המשיכה בסתר גם לאחר איסור הכנסייה לכל צורה של מיסטיקה בימי הביניים.

פרצילסוס (1493- 1541), מרפא אגדי ואבי ההומאופתיה, נחשב לקורא כף יד המודרני הראשון. הוא השתמש באינפורמציה על היד להכרה אישיותית ואבחון מחלות בבני אדם.

האינפורמציה שניתנת מהקווים בכף היד מאפשרת לנו לבחון את העתיד והעבר של האדם, אפשר להניח שזאת אחת הסיבות לפופולריות של השיטה ברחבי העולם. אך אין זה אומר שזה המרכיב החשוב ביותר בה. שיוך קריאת כף יד לעולם הנסתר והמיסטיקה אפשר לה לזכות לפופולריות רבה אך אין זה בהכרח הופך אותה לכזאת ולמעשה היא פרקטית ואנליטית לחלוטין. אדם לא צריך כוחות מיוחדים כדי להבין ולנתח בצורה טובה כף יד ואין צורך בחוש שישי מפותח כדי לעשות זאת. רק לחבר בין הנקודות.

stars-wihtout-bg (1).png

אז למה בעצם קריאת כף יד ממשיכה לשרת אותנו כאנושות כבר אלפי שנים. כנראה שהתרומה שלה לאנושות ולקידומו ממשיכה להתקיים גם היום. ההתבוננות לתוך תת המודע של האדם והבנת אישיותו מאפשרת לאנשים תמרור הדרכה להמשך דרכם ואפשרות להוביל לשינוי חיובי. ראית העתיד והעבר היא בחשיבות משנית לתרומה של קריאת כף היד. אך אם זאת הבנת מבנה אישיותו של האדם, חולשותיו וחזקותיו. יאפשרו לתת לאדם ארגז כלים להתפתח ולמצות את הפוטנציאל הגלום בו. בגלל שהשיטה היא פרקטית ומעשית אפשר להבין שניתוח העבר והעתיד של האדם גלום בניתוח האישיות שלו והבנה כיצד רגשותיו ומחשבותיו השפיעו על תהליך חייו וישפיעו גם בעתיד.

היכולת של תת המודע לחשוף לנו דרך כף היד את האמת החבויה באדם מאפשרת לנו להתחבר לרצונות ורגשות האמתיים, אלה המניעים את האדם גם אם לעתים הוא אינו מודע אליהן. האפשרות להכיר את עצמך דרך כף היד מאפשרת להתחבר לאני הפנימי ולייעוד בקלות רבה יותר ובכך להתמסר למסע.

הגלוי שבנסתר. מדוע זה מושך אותנו

פגישה אישית

bottom of page