top of page
כוכבים.jpg

שנה אישית

כל שנה אנו מקבלים הזדמנות להתמקד בדברים החשובים בחיינו שישרתו אותנו בהמשך הדרך על פי המספר המאפיין את אותה שנה. לכל מספר יש את הצד השלילי והחיובי. כאשר נשכיל להבין מה השיעורים שעלינו להתמודד אתם בכל שנה ונוכל להנות מהצדדים החיוביים של אותם מספרים ולקבל את המתנות והתובנות איתם נרצה להמשיך בכל שנה לשנה הבאה אחריה. 

תדר שנה אישית-  מה מסמלים מספרי השנה האישית והשפעתם על חיינו
dna.png

השנה האישית של האדם מתחילה מתאריך יום הלידה בו נולד  ומסתיימת בכניסה לתאריך הלידה הבא. את מספר השנה האישית נחשב בעזרת יום הלידה וחודש הלידה של האדם בשילוב השנה הנוכחית. תודות לתהליך זה האדם  עובר במשך חייו בצורה מחזורית תהליך של תשע שנים וכל מחזור מביא איתו תהליך לימוד מיוחד וייחודי עבור האדם.

מודעות לשנה האישית  מאפשר לנו להבין במה כדי לנו להתמקד בשנה זו, אופן החשיבה והתדר שמאפיין אותנו במסע הנוכחי וכיצד נוכל להגשים עצמנו בצורה הטובה ביותר. כמובן כל אדם ואדם שונים בשאיפותיהם , הרצונות והשיעורים אותם בחרו ללמוד במהלך החיים לכן גם במידה והשנה אישית תהיה זהה אצל כמה אנשים במקביל אין זה אומר שכולם יחוו את אותה חוויה. התהליך יהיה שונה לגמרי אך האנרגיה תהיה זהה

התדר של כל שנה בחיי האדם מאפשרת לו אנרגיה הממקדת אותו בתהליכים החשובים לו לאותו רגע במסע. כאשר האדם מבין את התהליכים והאנרגיה אשר עליו ללמוד ולהפנים בשנה זו, הלמידה תהיה קלה יותר וחיובית. כמו בכל דבר בעולמנו כאשר תיווצר התנגדות, האנרגיה תמשוך את האדם לכיוון הנכון בצורה יותר נוקשה לעיתים אל ידי שימוש ברגשות כאב וסבל על מנת להשאיר אותו ממוקד בתהליכים אשר יכינו אותו להמשך תהליך החיים.

כל שנה והאנרגיה שלה

כל שנה מתאפיינת באחד מתשעת המספרים וגם כאן כמו בכל תהליכי החיים. המספרים והכוכבים ממקדים אותנו אל האנרגיה הרצויה לנו באותו זמן על מנת  לאפשר לנו להתמקד בתהליכים הנכונים לנו. לדוגמא- בשנה שמתאפיינת בספרה שש ואנרגית הכוכב ונוס המיקוד שלנו יהיה יותר על הבית ומשפחה בזמן שבשנה שלוש נעדיף ליהנות להתבטא וללמוד. אז כפי שאמרנו לכל שנה יש את התהליכים שלה והיא תמיד תגיע בתזמון מושלם לתסריט חיינו. השאלה היא כיצד אנחנו מקבלים את מה שמגיע ואיך אנו מוכנים ומאפשרים לעצמנו לעבור את התהליכים שאיתם בחרנו להתמודד.

את מחזוריות השנה האישית אפשר לדמות למחזוריות בטבע הצומח שלנו. גם שם אפשר להבין את העומק של התהליך בצורה חומרית ולהשוות אותו לתהליך הפנימי אותו עובר האדם. החומר והרוח הולכים יד ביד ומה שיקרה בחוץ יקרין על הפנימי ומה שיקרה בפנים יקרין על החיצוני. הסנכרון המושלם הזה מאפשר לנו להיות חלק מתהליך ההתרחבות בכדור הארץ שלנו גם כאשר לא נהיה מודעים לתהליך. גם אז התהליך עדין מתבצע. השאלה היא כמה התנגדות תהיה בדרך.

תהליך של לידה ומוות בכל מחזור

כל שנה במחזור תשע השנים מהווה מרכיב חשוב בתהליך ההתרחבות וההתפתחות הפנימית של האדם. בשנה הראשונה האדם כבר רואה בתת המודע את התהליך שיסתיים בשנה התשיעית אך מבין שבשביל לקבל את התוצאה הרצויה צריך לעבור תהליך אשר יאפשר את צמיחתו.

עולם הצומח יכול להוות דימוי מעולה להבנת המחזוריות שיעבור האדם בתשע השנים: השלב הראשון הוא כניסתו של הזרע לאדמה. הזרע מבין שבתוכו קיים הכוח ליצור משהו גדול  ובעזרת כוחו החזק וקצת דחיפה מאימא טבע הוא פורץ את הקליפה וכבר מוכן לצאת אל העולם. הוא רוצה להרגיש, ללמוד ולחוות, לתת מעצמו הלאה. הזרע מתחיל בתהליך ההנבטה ושולח את שורשיו כדי ליצור בסיס להמשך התהליך. האומץ וכוח הרצון בשלב הראשון מאפשרים לו את זה וכך גם האדם בשנה הראשונה מביא כוח רצון, אמביציה ורעיון אותו ירצה לממש בשנים הבאות.

בשלב השני הנבט שכבר אינינו זרע מתחיל לטפס ומחפש את דרכו אל מחוץ לאדמה. הנבט צריך לבחור במסלול אליו הוא רוצה לגדול אך הוא עדין אינו יודע כיצד ירגיש כאשר יהיה מחוץ לאדמה ולאן השלב הבא ייקח אותו לכן לקיחת החלטה עכשיו תהיה קשה ומבלבלת. תהליך זה מעט את הקצב ויוצר תחושת בלבול וחוסר שקט. כך גם האדם מרגיש בשנה השנייה. הססנות, חשש, ובלבול מהדרך יאפיינו את שנה זו והאדם יעדיף לתת לדברים לקרות מעצמם ופחות להתערב ויהיה יותר קשה לקחת החלטות חשובות.

הבלבול של שלב זה נעלם  כאשר הנבט יוצא מהאדמה והופך לשתיל קטן בשלב השלישי בהתפתחות. הוא מתחיל להבין איך הוא יכול להפוך להיות עץ חזק ולהתמודד עם האתגרים שמביא איתו הטבע. חוויות כמו רוח גשם והתמודדות עם מזיקים. כל אלה מאפשרים לצמח להבין מה עליו לעשות כדי להצליח להתפתח ולגדול. כך גם האדם בשנה שלוש חווה חוויות חדשות, לומד וגדל, מגיע לתובנות והבנות לגבי עצמו ומבין לאיזה כיוון הוא רוצה לקחת את חיו.

בשלב הרביעי השתיל מתחיל ליישם את התהליכים שלמד. הוא מחזק את שורשיו ואת גזעו. הוא יוצר יסודות שיאפשרו לו לאחר עבודה קשה המשך מהנה מהתהליך.

trees.png

בשלב זה השתיל יכול להפוך כבר לצמח חזק ובעל אופי משל עצמו. אך אין זה תהליך קל ופשוט התהליך דורש הרבה משאבים, נחישות והתמדה. כך גם האדם בשנה רביעית יעבוד קשה בשביל להכין את הקרקע לשלבים הבאים. לעיתים ירגיש תחושה של תקיעות אך אם האדם יאפשר לעצמו להתמיד ולהשקיע הוא יוכל לעבור שנה זו בהצלחה רבה אותה ירגיש בשנים הבאות.

השלב החמישי כבר מאפשר לצמח להצמיח ענפים חדשים וליצור ענפי בסיס חזקים. הוא יכול להתחיל ליהנות מתהליך העבודה הקשה שעבר. ולגלות עולמות חדשים בעזרת גדילה והתרחבות. האדם בשנה חמש נהנה לקצור את פירות השנה הקודמת ולהתחיל להשתמש בכישורים שלמד. חוויות חדשות לגמרי וגילויים חדשים יאפיינו את חיו.

בשלב השישי לצמח יש כבר את הבסיס להתחיל וליצור חיים חדשים משל עצמו. להוציא עלים ופרחים מתוכו ולהתחיל ליצור משהו פנימי ששייך לו הוא רוצה להוציא לעולם דרך פירות ופרחים את האנרגיה שמאפיינת אותו. בשלב זה יתחיל כבר תהליך הפריחה אך עדין לא יתבצע. וכך גם האדם בשנה השישית מתחיל לחשוב על הבית ומשפחה וכיצד הוא יכול להעניק לאחרים האהובים אליו וכיצד הוא רואה את עצמו בתוך המשפחה.

השלב השביעי יאפשר לצמח התבוננות פנימית שלמעשה תאפשר לו לפתח בתוכו וליצור את הפירות שייתן לעולם. מה טעמם יהיה? איזה אנרגיה אותו פרי או פרח יביאו לעולם? הכל תלוי ברצון הפנימי של הצמח. אם בשנה שש נוצר רצון לתת עכשיו בשנה שבע יבין הצמח כיצד. לכן שנה זו תאפיין את האדם בהתבוננות פנימית שחשובה לו כל כך לאחר המסע שעבר.  

בשלב השמיני יוכל הצמח כבר לחלוק את פירותיו ואופיו עם העולם, הפרחים יפרחו והפירות יתחילו להבשיל. הצמח יזכה ליהנות מכל העבודה הקשה שיצר. עולם החי ישים לב אליו ויתחיל לנוע לכיוונו. דבורים וחרקים יפיצו את האנרגיה שלו. כאן כל העבודה של שבעת השלבים הראשונים באה לידי ביטוי בהצלחה חומרית. האדם בשנה שמונה יוכל לממש את רעיונותיו ולקבל עבורם תגמול ראוי בחזרה.

בשלב התשיעי הצמח כבר בתהליך של הנאה מכל הנתינה והלמידה שהשיג. הוא מבין ומתחיל להרגיש שזה הזמן לשחרר מהישן ולקבל את החדש הוא מתכנס בפנים וזאת על מנת להתחיל במסע חדש לעבר עוד צמיחה והתרחבות שתאפשר לו הענקה לעולם.  האדם בשנה תשע גם הוא מתבונן במסעו אחורה לאחר תשע שנים ומחליט מה הוא רוצה לקחת מאותם תשע שנים ומה הוא בוחר להשאיר מאחור על מנת להתחיל מחזור חדש עם תדר ונושא חדש שיאפשר עוד למידה והתרחבות.

הדימוי של הצמח במחזור תשע השלבים  מאפשרת לנו להבין את תהליך האדם במהלך תשע השנים ואיך כל שלב יוצר את השלב שבא אחריו ומאפשר לאדם תהליך נכון להתפתחות ולמידה. אין זה משנה אם המטרות הם חומריות או רוחניות. הלמידה של האדם תמיד תהיה רגשית, כמוהו גם הצמח עצמו בדרכו שלו. חוסר התנגדות ומודעות לשלבים בהם האדם נמצא במהלך חייו יאפשרו לו לקצור את הפירות בסיום כל מסע.

פגישה אישית

bottom of page