top of page

שילוב גוף ונפש, מחלה ככלי לאיזון וגדילה

הגוף הוא הכלי של הנשמה למימוש התהליכים אותם תרצה ללמוד במהלך חייך.  אנו כתודעה, מורכבים מהגוף שנבנה במדויק ובאיזון רב לשרת אותנו במסע שלנו. אנחנו נבחר כיצד להשתמש בגוף וכיצד להביא לידי ביטוי את היכולות שלו.  הגוף אינו נפרד מהמחשבה הם הולכים יד ביד בדרך להגשמת השאיפות והרצונות של הנשמה. כאשר אנו אוכלים מזון מקולקל הגוף מגיב לכך. הוא מתחיל בתהליך התמודדות עם המידע שנכנס אליו ולא תואם לתהליך שלנו. את תהליך ההתמודדות של הגוף נרגיש בגופנו ובמחשבותינו. נבין שהפעולה שביצענו לא הייתה נכונה עבורנו ונסיק מסקנות לפעולה הדומה הבאה. כל אחד בדרכו שלו. לרוב, בפעם הבאה, נחשוב לפני שנכניס דבר מה לגופנו ונפעל בזהירות יתרה. תהליך זה יהיה מהיר וכך גם התגובה של גופנו.  במקרים אחרים, הגוף מאפשר לנו סימנים רבים מבעוד מועד לפני שנוצרת מחלה או פגיעה בתפקודו, על מנת להזהיר ולהפנות את תשומת ליבנו. תהליך של אכילת מזון מקולקל והתמודדות הגוף אתו הוא תהליך נפוץ. רובנו נבין ונהיה ערים לתהליך שכזה במהירות. אך מה נעשה כאשר מחלה מתפתחת לאט בחלקים אחרים בגוף אליהם המודעות שלנו היא פחות גבוהה. איך נגיב כאשר לחץ הדם שלנו גבוה מהמצב הרצוי או רמת הסוכר בדם גבוהה, עייפות כרונית, כאבים בחלקי גוף שונים. למה הגוף מאותת לנו דרך מחלה זו או אחרת ואיך הרגש שלנו מתקשר לתהליך? 

2_man_meditation_C_001 ff.png

איתות הגוף כרפואה מונעת

לכל איבר בגוף יש תפקיד בתפקוד הגוף ולכל איבר יש את הדרך שלו לתרגם את האנרגיה שמקבל מאיתנו דרך מחשבותינו, תחושותינו והרגשותינו. כאשר איבר אינו מצליח להתמודד עם האנרגיה שהוא מקבל, הוא נותן לנו אותות אזהרה שהוא מתקשה עם המידע הנוכחי ויש צורך לשנות כיוון. להבנת הקשר לדרך שבה אנו מתמודדים עם רגשותינו לתפקודו של האיבר, דרושה התבוננות פנימית ויצירת מודעות והבנת הקשר בין כל חלק בגוף למחשבה והרגש דרך ערוצי האנרגיה.

הגוף מאפשר סימנים חיצוניים ופנימיים כל הזמן. השרירים מצביעים היכן החולשות שלנו והיכן החזקות. מבנה גופנו מאפשר לנו להבין לאיזה תהליכים הוא בנוי בעולם זה. נוכל לראות אדם בעל מבנה רגיש ועדין אשר מנסה ליצור מבנה חזק ואגרסיבי על מנת לרצות תחושה פנימית. אך בצורה היוצרת חוסר איזון. אנרגיה רבה תעלם לכיוון שאינו משרת אותו. אדם זה יסבול מפציעות רבות ולא יצליח לשמור על איזון לאורך זמן. כך גם אדם שאינו מפעיל את גופו אך מסעו דורש את זה ממנו ומבקש ממנו ליצור גוף חזק, בכדי לשמור על האיברים הפנימיים ולחזקם. הגוף ידע לכוון את האדם לחזור למסלול הנכון לו. הקשבת האדם וחיבורו לגופו חשובה להבנת הסימנים.  כאשר מגיע האדם לשלב המחלה, ההתעלמות כנראה, כבר מחייבת התמקדות בתהליך שעובר האיבר. גם בשלב זה התעלמות מההיבט הרגשי של המחלה תחזיר את המחלה שוב כדי לעורר את תשומת לב האדם. הגוף יודע לאותת למוחנו דרך תחושות. התפקיד שלנו הוא לתרגם את התחושות האלה במודעות ולהבין כיצד אופן ההתנהלות שלנו משפיעה על הגוף וגורמת לו להגיב בצורה זאת. הגוף מאפשר לנו בצורה מדהימה מיקוד ברגשות שבהם בחרנו לעבוד ובכך לאפשר לנו גדילה והתרחבות גם דרך מחלה.  

Depositphotos_108827740_xl-.jpg

לדעת לחבר את כל הנקודות

ככל שנעמיק בהבנה שלנו לגבי אופי החיבור בין הרגש, המחשבה והגוף כך נוכל מהר מאוד לאזן את כולם ולהחזיר את גופנו לתפקוד מלא מבלי הצורך לקחת אותנו לקיצון.

גם במודעות מלאה אין זה אומר שהאזהרות לא יגיעו. זה רק מאפשר לנו להתמודד עם האזהרות בקלות רבה יותר ומודעות גבוהה לאופן שבו הגוף מגיב להרגשה השונה ולדרך בה אנו משתמשים בגופנו כדי להתפתח לכיוון שבחרנו.

אי אפשר להתעלם מחלק אחד ולחזק חלק אחר. אי אפשר לחזור על מנטרות מחזקות, לעשות תרגילי שינוי מחשבה והעצמה בלי לחזק שריר פיזית, להגמיש אותו או להיות מודעים לתהליך הכנסת המזון לגופנו. השינוי צריך להיות משולב. אין האחד יקרה בלי השני. המודעות למחשבה צריכה להתבטא גם במודעות והקשבה לגוף. 

פגישה אישית

bottom of page