top of page
2_man_meditation_C_001 ff.png

מחשבה גוף ונפש

כאשר אנו מתבוננים בגופנו אנו יכולים לראות כיצד הוא שונה מאנשים אחרים. גוון העור, צורת הגוף, גובה, מראה הפנים, אפילו הציפורן לא יהיו זהות לחלוטין מאדם לאדם. הגוף הוא ראי הנפש במלוא מובן המילה וכל נפש בעולם היא שונה ומיוחדת.

כמו אישיותנו כך גם גופנו משתנה עם תהליך החיים ושונה מאחד לשני. כל התמודדות עם גופנו היא אותה התמודדות מנטלית אשר מאפשרת לנו התרחבות ולמידה של רגשותינו במודע ולא במודע.

הסיבה שהגוף שלנו כל כך ייחודי נעוצה בכך שהוא משקף במדויק את מבנה אישיותנו והרגשותינו הפנימיים בכל רגע נתון. הגוף מאפשר כלי מדויק בדיוק למסע שלנו. אך רק אם נשכיל להשתמש בו בצורה המיועדת לו.

הגוף מדבר אלינו

כאשר נבקש לקחת את הגוף למסע המנוגד לרצון הנשמתי שלנו הגוף יאותת שאנו בכיוון הלא נכון ויצפה מאתנו למצוא את הנתיב חזרה, כחלק ממסע הלמידה שלנו בעולם זה.

כאשר לאורך זמן אנו מתעלמים מהרצון העמוק שלנו ומונעים מכל סיבה שהיא התמודדות עם השיעורים שביקשנו לחוות בעולם זה. ולא מאפשרים למידה רגשית והתפתחות נכונה מהתהליכים המאפיינים את חיינו ויוצרים התקבעות בעקשנות. הגוף מגיב בהתאם ואת סימני האזהרה והחסימה נוכל לזהות באופן גלוי. כאבים, השמנה, רזון קיצוני, עייפות, חוסר גמישות בשרירים, נשירת שיער, חסימות אנרגטיות כל אלה יהיו תופעות שהגוף יוצר להציג לנו סימני אזהרה חיצוניים לחוסר האיזון שקיים מבפנים.

כאשר אנו נעשים מודעים למסלול חיינו, אנו יכולים להבין מה הצרכים של גופנו. כיצד הוא מעדיף שנפעיל אותו, האם זה בריקוד, ריצה, הגמשה ואולי לחימה. מה המזון המתאים לנו בכל שלב בחיינו וכיצד הוא מאזן אותנו. איזה פעולות יכולות להזיק לנו ואינן מועילות לנו: צריכת סמים, בשר, פירות, אכילה בשעות מסוימות ועוד.

צריך לזכור מה שמתאים לאדם אחד אינו בהכרח מתאים לאדם אחר. אדם יכול לעשן כל חייו סיגריות ולא יסבול מזה. ואדם אחר לא יוכל להתמודד עם עישון אפילו רגע אחד. הכל תלוי מה גוף האדם בא לחוות בעולם ולשם מטרה זו הוא יתאים את תגובותיו. 

המחשבה ככלי תקשורת פנימי עם עצמנו

המחשבה אינה מנותקת מהגוף ולכן יש חשיבות למחשבות האדם וכיצד הן משפיעות על גופו.

אדם לחוץ וכועס שמתקבע במקומו יהפוך את גופו לנוקשה ולא גמיש. לכן אדם זה יצטרך לעבוד על הרגעת מחשבותיו דרך אימון הגוף בחשיבה חיובית הרגעות ואכילה נכונה. התהליך של איזון הוא משולב. אין האחד יכול להתקיים ללא השני. גוף לא מאוזן חיצונית ילווה בחשיבה לא מאוזנת ולהיפך. כדי ליצור תפעול נכון של מערכות הגוף חייב להיות מודעים לרצון הגבוהה של הנשמה.

כאשר נבין מה הרצונות הגבוהים שלנו נוכל לכוון אותנו למסלול הנכון ביותר עבורנו. יש שיבקשו חיים של הרפתקאות, גוף חזק ואנרגטי, אכילה של מאכלים מכל סוג וחוויה רגשית מידית של חוויות העולם. יש כאלו שיבקשו התבוננות פנימית, גוף רגוע ושלב שאינו דורש הרבה אנרגיה, אכילה פשוטה ובסיסית וחשיבה לפני מעשה. שתי דוגמאות אלו הן קיצוניות האחת מהשנייה אך מאפשרות לנו להבין שאם האחד יקבל על עצמו את הרגלי השני הדבר יפגע בתפקודו. אדם אנרגטי והרפתקני שיגביל עצמו למשטר נוקשה של מזון, חוסר אקטיביות ושקט יהפוך כבוי וחלש עם השנים. לעומתו אדם רגוע ומופנם שיכפה על עצמו החלטות פזיזות ושימוש באנרגיה מרובה לא יצליח לעמוד בעומס שנוצר על גופו ויקרוס.

העולם בנוי מכמות אינסופית של תסריטים ואפשרויות שנועדו לשרת את כולנו. החוכמה היא להבין מה המסלול הנכון לך. לא מתוך פחד, ריצוי, אגו, שליטה או תחושת הצלחה חברתית. 

אלה מתוך אמת פנימית וחיבור לאינטואיציה שלך שתאפשר לך לבחור בדרך הנכונה והמדויקת לכל שלב במסע הייחודי שלך.  

תודעה

chakras_set_color_01.jpg

המחשבה

brain.png

גוף

yoga_set [Converted].png

פגישה אישית

bottom of page